VELO maršruts "Apkārt Preiļiem"

Preiļi - Jaunsaimnieki - Anspoki - Litavnieki - Gailīši - Lielais Ostrovas ezers - Riebiņi - Pieniņi - Moskvina - Vaivodi - Preiļi

Sākums/ Beigas: Preiļi
Garums: 70,5 km
Ceļa segums: asfalts (11,7 km), grants segums (30,3 km), uzlabots zemes ceļš (17,3 km), zemesceļš (7 km), grūti izbraucams zemesceļš (4,2 km)
Marķējums: Nav

Piedāvātā velomaršruta priekšrocība ir tāda, ka neviens no maršruta punktiem nav tālāk kā 13 km no Preiļu centra. Tas nozīmē, ja velobraucēju maršrutā ir pārsteiguši nepatīkami laika apstākļi, radušās tehniskas problēmas, sastreikojās veselība vai vienkārši bērni sāka niķoties, tad pa tuvāko ceļu līdz Preiļu centram nebūs vairāk par 13 km. Sazarotais ceļu tīkls, kas ieskauj Preiļus, braucējiem ļauj izvēlēties sev tīkamu maršruta posmu un tā garumu, ar iespēju pa tuvāko ceļu ātri atgriezties Preiļos.

Ar grūti izbraucamu zemesceļu jāsaprot, ka to grūti ir izbraukt ar automašīnām, bet ar velosipēdiem tas nesagādās problēmas. Pārsvarā šie ceļi ir pļavās un ganībās iebrauktas divas sliedes vai taciņas. Reljefs pārsvarā līdzens. Vairāk kāpumu un nobraucienu ir maršruta posmā no Preiļiem līdz Riebiņiem. Lietainā laikā vai pēc lietavām, zemes ceļi un grūti izbraucamie zemes ceļi, pateicoties Latgales mālam, vietām var būt dubļaini un slideni. Savukārt sausā laikā uz grantētajiem lielceļiem veidojas „trepe”-sevišķi posmā Pieniņi-Moskvina un Šķilteri-Preiļi. Cilvēki, kuriem nav svešas regulāras fiziskās aktivitātes šo maršrutu veiks vienas dienas laikā. Pārējie var izvēlēties veikt daļu no maršruta atbilstoši savām fiziskajām spējām.